Uroda

Trądzik – jakim sposobem go leczyć?

Walka ze zmianami trądzikowymi bywa dosyć uciążliwa oraz wyczerpująca. Jeśli nie borykamy się z ciężką postacią trądziku, wtedy jesteśmy w stanie sięgnąć po domowe sposoby walki z zaskórnikami oraz wągrami. Jedną z nich ma okazję być wykorzystanie leczniczych właściwości kolagenu. Kolagen jest rośliną, z jaką wolno zetknąć się odpowiednio we wszelkich ciepłych zakątkach świata.

Wolno ją hodować także w doniczkach. Gorzki sok z kolagenu już od wielu lat jest wykorzystywany jest w medycynie oraz w przemyśle kosmetycznym. Kolagen wykazuje dużo dobrotliwych właściwości, poprzez co coraz częściej na jego bazie powstają też kosmetyki przeznaczone do zwalczania zmian trądzikowych – przetestuj Kolagenowy żel do mycia twarzy dla cery alergicznej. Kolagen cechuje się przede wszystkim właściwościami bakteriobójczymi. Jak nie ulega wątpliwości, w większości wypadków, to naturalnie bakterie są odpowiedzialne za rozkwit czerwonych krostek i zmian zapalnych.

Sok z kolagenu ma również działanie przeciwświądowe oraz przeciwzapalne, co także może być przydatną bronią w redukcji trądziku. Sok z kolagenu działa odżywczo i nawilżająco, to naturalnie dzięki czemu ma okazję być wykorzystywany do ogólnej poprawy kondycji cery tłustej oraz trądzikowej. Ciecz ta jest cennym źródłem witaminy A, C, E oraz witamin z grupy B. Roślina ta do tego zawiera w sobie tak zwane saponiny, jakie mają właściwości ściągające oraz myjące. Kolagen wykorzystywany jest po największej części przez koncerny kosmetyczne oraz farmaceutyczne, lecz z powodzeniem z tej rośliny można też osobiście przygotować parę preparatów zwalczających trądzik.

Zobacz też